Logo

Z KOMÁRNA VEZIEME CENNÚ VÝHRU

4.12.2023 8:59
PDBASKET

V nedeľu sme si pripísali cennú výhru na palubovke vicemajstra a druhého tímu aktuálneho ročníka Niké SBL. Na juhu Slovenska pritom nemohli zasiahnuť do hry okrem dlhodobo zraneného Mareka Jašša ani Lukáš Bolek a Adam Krčmárik.

V Komárne sme však podali sústredený výkon a vypracovali sme si náskok, ktorý síce Komárno v úvode tretej štvrtiny skresalo, no vzápätí sme si vedenie vybudovali naspäť a v závere sme už nepripustili ďalšiu drámu. Pozápasové vyjadrenia hráčov a trénerov nájdete nižšie.

Toto víťazstvo je tak najlepšou pozvánkou na domáci zápas proti Interu, ktorý odohráme túto sobotu 9. decembra o 17:15. Navyše nás tu čaká aj 12. ročník krásnej akcie Lietajúce plyšáky. 

Lístky a miestenky na sobotný domáci zápas už sú v predaji NA TOMTO ODKAZE.

Niké SBL 2023/2024 – 15. kolo základnej časti: BC Komárno – BC Prievidza 73:95 (12:29, 25:21, 18:20, 18:25)

Komárno: Ebo 21, Markovič a Volárik po 14, Walker 13, Danielič 0 (Gilbreath 8, Mohamed 3, Foltín 0)

Prievidza: Taylor 25, Crouch 18, Milner a Rhodes po 15, Belikov 14 (Lukáč 6, Kincel 2, Hričo, Chlupis a Teličák 0)

TH: 17/12 – 22/19, Fauly: 22 - 19, Trojky: 9 - 8, Rozhodovali: Šarišský, Bara, Stopka

Povedali po zápase:

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "V plnej miere beriem na seba zodpovednosť za prehru. Cítim sa veľmi zahanbený po takomto výkone mužstva, bohužiaľ, stalo sa. Gratulujem Prievidzi a trénerovi Jankovičovi k fantastickej hre, zaslúžili si vyhrať. My sa ideme venovať našim veciam, aby sme sa z tejto hernej krízy dostali. Ďakujem našim fanúšikom za podporu počas celého zápasu."

Miljan Markovič, hráč Komárna: "Hrali sme hrozne, nedodržiavali sme herný plán, ktorý od nás tréner vyžadoval. Neviem čo mám povedať, nehrali sme ako jeden tím a toto nás stálo lepší výsledok."

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Veľmi koncentrovaný, veľmi energický a veľmi múdry výkon z našej strany, konečne sme dodržiavali všetko, čo sme si pred zápasom dohodli počas celých 40 minút. Komárno má veľmi dobrý tím, možno aj najlepšieho a najskúsenejšieho kouča v lige, ale myslím si, že sme ukázali, že všetko, čo robíme v poslednej dobe, čiže že hráme s každým vyrovnané zápasy, žiaľ, nie vždy s víťazným koncom. Títo chalani na to majú a keď všetko do seba zapadne, čo však potrebuje čas, môžeme ešte v tejto sezóne dosiahnuť veľké veci."

Romeo Crouch, hráč Prievidze: "Je to pre nás skvelé víťazstvo, mali sme niekoľko tesných zápasov za sebou, po ktorých sme však prehrali. Už v polčase sme mali veľký náskok, pokračovali sme v tej hre, ktorú sme začali a vyhrali sme."