Logo

Vyjadrenie BC Prievidza k incidentom zo zápasu proti BC Hallmann Viedeň

24.12.2017 11:44
PDBASKET

Zápas domáceho BC Prievidza s rakúskym BC Hallmann Viedeň v Alpsko-jadranskom pohári v basketbale nedohrali. Hostia za nepriaznivého stavu 31:55 nenastúpili na druhý polčas.

Dôvodom odstúpenia viedenského tímu bola obava generálneho manažéra o svojich hráčov. Informuje o tom na Facebooku hosťujúci klub, ktorý viní basketbalistov Prievidze z príliš tvrdej hry. Kapitán viedenského tímu Stjepan Stazic mal údajne podozrenie na zlomeninu rebier.

"Zdravie môjho tímu je najdôležitejšie," uviedol Petar Stazic, generálny manažér BC Hallmann Viedeň.


 Vyjadrenie BC Prievidza

Basketbalový klub BC Prievidza sa dištancuje od vyjadrení viedenského klubu, ktoré bolo uvedené na oficiálnom Facebooku BC Hallmann Viedeň. Kapitán hostí Stažič nám v prvom vzájomnom zápase, ktorý sa odohral vo Viedni, nastrieľal 46 bodov. V Prievidzi sa však nedokázal psychicky vyrovnať s agresívnejšou obranou, ktorá však bola v rámcu pravidiel, a od úvodu zápasu rozhodcov nevhodne upozorňoval na údajné fauly, ktoré mali byť na odpískané. Fauly po jeho filmovaní však rozhodcovia nepískali, čo neuniesol, a svoju frustráciu si vybíjal nešportovým, až nechutným správaním voči rozhodcom a nášmu trénerovi, začo bol následne vylúčený. Toto z pozície nie len hráča, ale aj spolumajiteľa klubu neuniesol, a už počas prvého polčasu opakovane vyzýval svojho trénera a spoluhráčov, aby zápas ukončili. Cez polčasovú prestávku nariadil svojim spoluhráčom odchod domov, aj keď tí chceli v stretnutí naďalej pokračovať a dohrať zápas so cťou.


zdroj: sport.sme.sk