Logo

VŠEMvs Karlovka Bratislava - BC Prievidza

13.12.2017 11:31
PDBASKET

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Martin Margala, Martin Hudec


Čo je dôležité vedieť: Karlovka a Prievidza získala počas víkendu veľmi cenné dva body. "Vysokoškoláci" triumfovali v štvorbodovom dueli na palubovke Handlovej po výsledku 81:74, čo ich posunulo na siedme miesto v tabuľke. Svoj herný progres by radi odprezentovali aj pred domácim publikom. Ľahké to mať nebudú, do hlavného mesta pricestuje dobre naladená Prievidza. Tím trénera Ryana Pannoneho zvládol víkendový duel s Levicami, napokon ich zdolal 81:75, čo bolo ich druhé víťazstvo za sebou.


Kto proti komu: S veľmi dobrými číslami ukončilo duel v Handlovej duo krídelníkov Karlovky Dávid Abrhám a Andrej Kuffa. K akým číslam ich pustí obrana Prievidze? 

Čísla, čísla, čísla: Ofenzíva bratislavského tímu sa zlepšuje, ale v porovnaní s Prievidzou dávajú stále o 15 bodov menej na zápas. V obrane je to oveľa lepšie, Karlovka inkasuje len o tri body viac ako ich stredajší súper. 


Povedali pred zápasom:

Dávid Abrhám, hráč Karlovky: "Prievidza ma veľmi dobrý tím, hrá útočný a rýchly basketbal. My máme výhodu domáceho prostredia, ktorú budeme chcieť využiť v náš prospech. Verím, že ak budeme hrať kolektívne a robiť tie veci, na ktorých sa dohodneme, môžeme byt úspešní. Naposledy sme sa v Handlovej presvedčili, že ak budeme dodržiavať, na čom sa dohodneme, a hrať koncentrovane celý zápas, tak dokážeme zaslúžene vyhrať."


Grant Sitton, hráč Prievidze: "Náš súper má nebezpečných strelcov medzi rozohrávačmi aj medzi krídlami. Pracujeme na tom, aby sme ich boli schopní ubrániť a doviesť zápas do víťazného konca."