Logo

Víťazstvo hodíme za hlavu, pretože je pred nami veľký zápas, hovorí Xavier Rhodes

9.1.2024 11:25
PDBASKET

Autor: Michal Duchovič/basketliga.sk


Majstrovské Levice naskakovali do diania po dlhšej prestávke, ale s víziou v domácom prostredí uspieť a otvoriť tak nový rok úspešne. Prievidza im ale tieto plány dokonale prekazila, aj bez Alexandra Belikova a Lukáša Boleka predviedla 39-minútovú jazdu za hladkým víťazstvom a vylepšením bilancie u súperov.

Vedenie Patriotov trvalo približne 52 sekúnd, od druhej minúty totiž zobrali stretnutie do rúk Prievidžania. Najskôr si pomohli 10 bodmi za sebou, aby sa ujali vedenia a hneď na to zaznamenali 11 bodov v rade, čím len ukázali väčší hlad po úspechu. Už prvú štvrtinu vyhrali dvojciferným rozdielom a tento náskok si bez výraznejších starostí v ďalších minútach kontrolovali.

„Pristupovali sme k tomu ako k akémukoľvek doterajšiemu zápasu. Nerobíme rozdiely v tom, kto je náš súper, ale ideme bojovať a hrať čo najlepšie, aby sme na konci boli víťazmi my. Vedeli sme, že musíme byť koncentrovaní od úvodného rozskoku. Rozhodne som cítil, že celý zápas sme kontrolovali hru. Síce sa im podarilo urobiť drobnú šnúru, ale nás to nerozhádzalo a zostali sme pri svojej hre. Každý hráč niečím prispel,“ povedal po víťazstve Xavier Rhodes.

„Celú sezónu sa trápime so zraneniami, ale vždy, bez ohľadu na okolnosti, držíme pokope ako kolektív. Víťazstvo si užijeme, ale na začiatku nového týždňa ho hodíme za hlavu, pretože v sobotu je pred nami veľký zápas. Všetko začne od tréningov a koncentrácie na detaily, aby sme na tento duel boli pripravení,“ dodal rozohrávač Prievidze.

Foto: Lukáš Droppan