Logo

VEDIEME 1:0!

14.4.2024 7:33
PDBASKET

Potvrdilo sa, že štvrťfinále s Interom Bratislava bude tvrdým bojom na palubovke, o tom je predsa play-off. Intenzita a nasadenie bolo hneď v prvom zápase série hranej na tri víťazné zápasy vysoké na oboch stranách.

Aj keď sme si viackrát vypracovali náskok, Inter sa zakaždým dotiahol. O výhre sa rozhodovalo až v samotnom závere, v ktorom sme uspeli v dramatickej koncovke úvodného štvrťfinálového duelu.

Zvládli sme tak prvý krok a vedieme 1:0. Štvrťfinále pokračuje v stredu, no tentoraz v Bratislave. Do Prievidze sa však séria vráti už o týždeň, v sobotu 20.4. o 18. hodine.

Niké SBL 2023/2024 – 1. zápas štvrťfinále play off: BC Prievidza – Inter Bratislava 88:84 (21:24, 24:11, 23:28, 20:21)

Prievidza: Jackson 26, Taylor 23, Rhodes 17, Milner 8, Bolek 0 (Belikov 11, Kincel 3, Krčmárik 0)

Inter: Smith 20, Daye a Pavlovič po 15, Hudec a Zdanivičius po 6 (Sudžum 14, Kozlík 5, M. Koller 3, D. Koller a Szabó 0)

TH: 22/19 – 17/14, Fauly: 16 - 23, Trojky: 9 - 10, Rozhodovali: Ženiš, Šarišský, Margala

/stav série – 1:0/

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Podľa očakávaní tvrdý zápas, nervozita, bojovnosť. Možno začiatok zápasu nebol z našej strany nejaký krásny, prvú štvrtinu sme sa ešte celkovo hľadali, dostávali sa do nášho rytmu, ale potom, keď už sme sa do neho dostali, spravili sme slušný náskok. Ako vieme, Inter je veľmi skúsený tím, majú silu, nedovolili nám ich zlomiť, stále sa vracali späť do zápasu. Nakoniec zápas bol o jednej lopte, o šťastí. Tentokrát tá lopta spadla na našu stranu a ja som rád, že to pre nás dopadlo dobre. Je to 1:0, musíme čím skôr zabudnúť na tento zápas, lebo ideme do Bratislavy a spravíme tam všetko, aby sme zvíťazili."

Samuel Kincel, hráč Prievidze: "Opäť sa ukázalo, že play off je úplne iná súťaž ako základná časť. Bol to ťažký, fyzický zápas. Nakoniec sa ukázalo, že to bolo opäť o jednej, dvoch loptách. Ukázali sme však väčšiu túžbu po víťazstve, väčšiu energiu. Na konci sme si to postrážili.”

Danilo Rakočevič, tréner Interu: "Jediné, čo môžeme povedať z nášho pohľadu, že veľká škoda. Mali sme spod koša dve čisté situácie, aby sme zápas vyrovnali, ubránili posledný útok, možno dostali zápas do predĺženia. Myslím si, že sme zmeškali veľkú príležitosť. Treba si z toho zobrať pozitívne veci, čo sme spravili, ako sme sa do zápasu vrátili. Musíme to zanalyzovať, na stredu sa pripraviť a doma vyhrať."

Marek Kozlík, hráč Interu: "Myslím si, že od úvodu to bol vyrovnaný zápas. Takisto, začali sme teraz o veľa lepšie, ako ten posledný zápas, pretože sme celkom dobre zachytili úvod, vyhrávali sme. Bolo to vyrovnané, záver prvého polčasu sme si neustrážili, potom sme sa museli doťahovať, čo nás stálo strašne veľa síl. Musíme si dať pozor na ich rýchly prechod do protiútoku a útočné doskoky. Myslím si, že diváci videli skvelý zápas a teším sa na ďalší."

Zdroj: Basketliga.sk

Foto: Ladislav Szibilla