Logo

V STREDU NA PÔDE LUČENCA

8.11.2023 11:00
PDBASKET

Program Niké SBL pokračuje 10. kolom, ktorým zároveň odštartujeme druhú štvrtinu tohto ročníka. V stredu 8. novembra hráme na juhu Slovenska v Lučenci.

To je prostredie, ktoré je dobre známe Lukášovi Bolekovi. Náš aktuálny kapitán tam odohral predošlé dve sezóny a teší sa preto na návrat na lučeneckú palubovku. "Samozrejme, teším sa na zápas a tak isto na osobné stretnutie s ľuďmi, ktorých som v Lučenci spoznal, s ktorými som mal možnosť vytvoriť si aj kamarátsky vzťah a sme doteraz v kontakte. Na toto všetko sa ale sústredím až po zápase, teraz je dôležité, aby sme ten zápas zvládli podľa našich predstáv," uviedol Bolek.

Oproti prvému vzájomného zápasu z úvodu sezóny si pritom oba tímy prešli zmenami. Lučenec sa nedávno rozhodol pre trénerskú výmenu a Tibora Jányho nahradil na lavičke španielsky tréner Jordi Guárdia. Najnovšou posilou "Pelikánov" je potom americký pivot Jordan Jones, ktorý by mal svoj debut absolvovať práve v dnešnom stretnutí.


"Vieme, čo musíme urobiť, aby sme dnešný zápas zvládli. Taktiku nám tréneri pripravili čo najdôslednejšie a tak isto si uvedomujeme, že tento duel nebude ľahký, pretože aj oni si prešli nejakými zmenami, rovnako aj my. Preto očakávam, že to bude úplne odlišný zápas ako ten, ktorý sme hrali u nás doma, ale to nevadí. Ideme do Lučenca bojovať naplno, no zároveň skromne, zápas od zápasu," pokračoval Lukáš Bolek.

V prvom vzájomnom zápase sme dokázali nad Lučencom uspieť, o čom rozhodol náš výborný výkon v prvom polčase. Zakrátko sa však u začalo z nášho pohľadu ťažšie obdobie a v uplynulých týždňoch nás trápili zdravotné problémy či séria prehier. Tú sme naposledy prerušili v Nitre a ďalšou pozitívnou správou bol tiež návrat Romea Croucha do zostavy. Crouch sa napriek mesačnej zápasovej absencii hneď pripomenul 16 bodmi a ukázal, aký dôležitý je pre nás aj v defenzíve. Proti Nitre si pripísal 4 zisky a momentálne je v tomto ukazovateli dokonca lídrom celej súťaže (priemerne 2,8 zisku na zápas).

 

V dnešnom stretnutí je ale naďalej otázny najmä štart ďalšieho z našich lídrov, pivota Lukasa Milnera. V prípade absencie niektorého z lídrov je o to dôležitejší tímový výkon a rozdelenie zodpovednosti medzi viacerých hráčov. V Nitre patril medzi kľúčové postavy Lukáš Bolek, ktorý už patrí medzi skúsených hráčov a teraz zaznamenal double-double za 14 bodov a 10 doskokov. "Myslím si, že zdravotné problémy nás postihli v dosť vysokej miere. Nie je žiadnym tajomstvom, že stále máme nejaké zdravotné problémy, no verím, že už to bude lepšie a lepšie, lebo každý v klube robí maximum pre to, aby tomu tak bolo. Všetci vieme, že potrebujeme byť zdraví, aby sme sa mohli deň čo deň zlepšovať," hovorí Bolek. 

Ťažšími obdobiami aj z hľadiska zranení si v priebehu sezóny prejdú azda všetky mužstvá. Veríme, že zdravotný stav nášho tímu sa už bude iba zlepšovať a dostavia sa aj želané výsledky. Príležitosť na zaknihovanie ďalšieho víťazstva máme dnes na pôde Lučenca. "Myslím si, že tréneri odviedli maximum, aby nás na tento zápas perfektne pripravili. Teraz to už je na nás, aby sme zápas v stredu zvládli, lebo vieme, že je to pre nás dôležité. Samozrejme, Lučenec má svoju kvalitu, no my k tomu pristupujeme zodpovedne a snažíme sa sústrediť čo najviac na nás a našu predvedenú hru, aj v útoku, aj v obrane, aby sme sa zlepšovali a napredovali ako tím. Viem, že každý jeden z nás pre to urobí maximum a verím, že zápas dokážeme vyhrať," dodal Bolek.

Stretnutie medzi Lučencom a Prievidzou sa začne o 18. hodine. Odkaz na priamy prenos vám prinesieme tradične pred začiatkom zápasu. 

Foto: Ladislav Szibilla