Logo

V SOBOTU PROTI LEVICIAM! CROUCH: SME PRIPRAVENÍ POKRAČOVAŤ

24.11.2023 18:24
PDBASKET

Náš tím naposledy nastúpil na zápas pred dvomi týždňami. Práve s podporou domácich fanúšikov sme po bojovnom výkone porazili Spišských Rytierov a pripísali si veľmi dôležité víťazstvo. V ďalšom kole sme mali voľno, keďže súťaž má 9 účastníkov a jeden tím je v každom kole "mimo hry".

Táto skutočnosť nám veľmi prospela, keďže viacero hráčov vďaka tomu dostalo čas na zotavenie zo zranení. Ako vyzerali uplynulé dva týždne ale bližšie priblížila jedna z našich opôr, Romeo Crouch: „Posledné dva týždne sme sa zdravotne dávali dokopy, pracovali sme spolu a pripravovali sme sa na nadchádzajúce zápasy. Vieme, že najbližšie tri zápasy budú pravdepodobne jedny z tých najťažších zápasov, ktoré nás čakajú. Myslím tým Levice, Handlovú a Komárno, takže príprava na tieto zápasy je veľmi dôležitá. 

Čas sme využili na to, aby sme sa dostali do formy a zlepšili našu kondíciu po zdravotných problémoch, aby sme sa mohli pripraviť na ťažké súboje, ktoré sú pred nami. Či už som to bol ja, Saša Belikov alebo Lukas Milner, všetci sme v predošlom období mali nejaké zranenia, takže sme potrebovali tento čas, aby sme sa mohli plne sústrediť a úplne zotaviť. Rozhodne sme tento čas nepremrhali a plne sme ho využili, a preto sme dnes pripravení pokračovať,“ hovorí Crouch.


Tento víkend sa vraciame do hry a znova budeme brániť našu domácu palubovku. V sobotu 25.11. o 18:00 nastúpime v prievidzskej športovej hale proti úradujúcemu majstrovi. S podporou našich fanúšikov máme ideálnu príležitosť na to, aby sme Patriotom vrátili porážku z úvodu sezóny.

„Samozrejme, Levice sú veľmi ťažkým súperom a uvedomujeme si to aj my, sú predsa úradujúcim majstrom ligy. Oproti prvému vzájomného zápasu sa pozeráme hlavne na to, že v Leviciach sme nepodali dobrý výkon, no teraz sme sa mohli nad tým zápasom zamyslieť. Mali sme čas najmä na to, aby sme sa dali zdravotne dokopy. Oni teraz majú naopak nejaké zdravotné problémy, ale na druhú stranu majú aj širokú súpisku a ďalších hráčov, ktorí môžu zabrať tieto miesta.

Bude to hlavne o tom, ako dokážeme napraviť chyby z prvého vzájomného stretu. Musíme si postrážiť doskok a defenzívu, v útoku zas potrebujeme držať naše tempo. To je niekoľko z bodov, na ktoré sa chceme sústrediť, aby sme si v sobotu pripísali výhru pred našimi fanúšikmi,“ uviedol Crouch.