Logo

V Nitre s Crouchom, ale bez Milnera. Lairy už nepokračuje

4.11.2023 15:02
PDBASKET

Aj tento týždeň pokračuje ligový kolotoč Niké SBL. V 9. kole základnej časti odohráme duel na palubovke nováčika z Nitry, ktorá sa po rokoch opäť vrátila do najvyššej slovenskej súťaže.

S Nitrou sme sa stretli naposledy minulý rok v rámci Slovenského pohára a v nedávnej minulosti aj v baráži. V klube pôsobia aj skúsení slovenskí hráči, ktorý obliekali dres BC, ako Milan Žiak alebo majster Slovenska z roku 2016 Jozef Vojtek.

Zápas sa netradične začína veľmi skoro, a to už o 15:30. V rámci našej zostavy pritom nastalo niekoľko zmien. V tíme končí svoje pôsobenie Mekhi Lairy, ktorý prišiel ako náhrada na niekoľko týždňov. Mekhimu ďakujeme za odvedenú prácu v Prievidzi.

Pozitívnou správou je návrat Romea Croucha, ktorý kvôli zraneniu nedohral ešte duel 3. kola v Leviciach (7. októbra) a odvtedy chýbal v zostave. Žiaľ, horšou správou je, že do stretnutia nezasiahne Lukas Milner, ktorý sa zranil v úvode nášho posledného domáceho zápasu proti Svitu.

"Príprava nevyzerala nejako diametrálne odlišne, hlavne sme zanalyzovali chyby z minulého zápasu. Jednoznačne sa musíme vyhnúť hluchým minútam, ktoré nastávajú najčastejšie v tretej štvrtine a musíme si dať pozor aj na rýchlu hru Nitry," uviedol pred zápasom Patrik Lukáč. 

Niké SBL 2023/2024 - 9. kolo základnej časti (sobota 4. novembra, 15:30 h): Slávia SPU Nitra - BC Prievidza

Foto: Lukáš Droppan