Logo

V NEDEĽU CESTUJEME DO KOMÁRNA

2.12.2023 17:14
PDBASKET

Program Niké SBL pokračuje aj počas tohto víkendu nádielkou celkovo štyroch zápasov. Trojica duelov sa hrá už v sobotu, no jedno stretnutie pripadlo až na nedeľu. A ide práve o náš zápas na pôde Komárna, kde je úvodný roskok naplánovaný o 16:00. 

Do Komárna cestujeme po porážke zo 144. hornonitrianskeho derby, ktoré bolo pre nás zápasom dvoch rôznych polčasov. V tom prvom sme si vypracovali náskok, no v druhom polčase sme oň ľahko prišli.

Ďalšiu šancu na pripísanie výhry tak máme na palubovke aktuálneho vicemajstra. Komárno naposledy v repríze predošlého finále prišlo o prvú priečku v tabuľke po prehre s Levicami a aj "diabli" si preto chcú napraviť chuť.

My sa však musíme sústrediť v prvom rade na vlastný výkon. A na čo presne si musíme dať tentoraz pozor? To prezradila naša najnovšia posila Kevion Taylor: "Treba dať hlavy hore a vybehnúť na palubovku. Musíme hrať sebavedomo a veriť si, jednak navzájom a samozrejme dôverovať trénerom, že z nás dostanú to najlepšie. Potom určite treba v zápase obmedziť straty, doskočiť lopty pod vlastným košom a pri protiútokoch hľadať ľahšie koše. V útoku si tiež musíme posúvať loptu, mať dobrý spacing. A hlavne to najdôležitejšie, potrebujeme kvalitne brániť celých 40 minút zápasu."


Niké SBL 2023/2024 - 15. kolo základnej časti (nedeľa 3. decembra, 16.00 h): BC Komárno - BC Prievidza

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Stanislav Bara, Jozef Stopka