Logo

Tentoraz v dramatickej koncovke uspeli hostia

28.4.2024 13:08
PDBASKET

V priebehu niekoľkých desiatok hodín nás čakal ďalší náročný súboj na palubovke prievidzskej športovej haly. Po vyradení Interu sme už tentoraz čelili novému súperovi zo Spišskej Novej Vsi, a preto po štvrtku rozhodne nebol čas na nejaké oslavy postupu. 

Museli sme sa vysporiadať s minimálnym časom na regeneráciu či prípravu, no spoľahnúť sme sa mohli na tradične silnú a dôležitú energiu z publika. Prvá štvrtina úvodného semifinálového stretnutia nám vyšla, avšak v tej druhej sa hostia dotiahli a do šatní sme odchádzali so skóre 40:41. Spišiaci dokázali v druhom polčase nadviazať na záver druhej štvrtiny a niekoľko minút pred koncom viedli aj o 10 bodov.

V tej chvíli museli naši hráči napriek obmedzenému množstvu síl siahnuť na ich dno a ukázať veľké srdce. Náskok súpera sme stiahli, tiež sme viedli, no v dramatickej koncovke sme tentokrát neuspeli. Sedem sekúnd pred koncom Fusek po odpískanom faule premenil oba trestné hody a nám v tomto prípade záverečný strelecký pokus nevyšiel.

Séria sa teda za stavu 0:1 presúva na východ Slovenska, kam vycestujeme v stredu 1. mája a máme šancu vyrovnať. Už nabudúci víkend sa potom vrátime domov a v sobotu 4.5. o 19:00 nás čaká ďalší dôležitý duel. Predaj lístkov na tento zápas sa začne v pondelok (17:30 - 18:30 v hale, od 20:00 sa spustí online predpredaj).

Niké SBL 2023/2024 – 1. zápas semifinále play off: BC Prievidza – Spišskí Rytieri 81:83 (26:17, 14:24, 21:26, 20:16) /stav série – 0:1/

Prievidza: Taylor 30, Rhodes 15, Jackson a Milner po 11, Belikov 0 (Bolek 9, Kincel 5, Krčmárik, Lukáč a Teličák 0)

Rytieri: Lopez 19, Harris 15, Fusek 8, Mrviš a Pipkins po 6 (Juríček a Reeves po 12, Hlivák 5, Antoni 0)

TH: 29/23 – 15/14, Fauly: 18 - 26, Trojky: 10 - 11, Rozhodovali: Ženiš, Šarišský, Ribakovs

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "V prvom rade, gratulujem Spišskej k víťazstvu. Pre nás to bol štvrtý zápas za 7 dní, takže v nejakých segmentoch hry určite zohrala úlohu aj únava. Takéto zápasy sa ťažko vyhrávajú, keď máte 18 stratených lôpt. To však práve pripisujem únave, čo je normálne a ľudské. Teraz do stredy máme čas zregenerovať sa, ísť do Spišskej a pokúsiť sa vrátiť víťazstvo naspäť, a vrátiť sa tak domov so stavom 1:1."

Xavier Rhodes, hráč Prievidze: "Bol to ťažký súboj už od začiatku, taktiež sme sa ešte dostávali cez posledný zápas, ktorý sme odohrali vo štvrtok. Musíme však ísť ďalej a poriadne sa pripraviť na ďalší zápas série."

Teo Hojč, tréner Rytierov: "Pocity sú pozitívne, hlavne preto, že sme vyhrali. Bol to napínavý zápas, ako sme aj očakávali ťažký duel, v ktorom sa šťastie priklonilo na konci na našu stranu. Myslím si, že sme mohli lepšie kontrolovať tú fazónu, keď sme mali +10 a nechali sme tam Prievidzu dosť rýchlo sa vrátiť do hry a získať momentum. To sme nechceli, ale okej, gratulujem chlapcom, že to nakoniec zvládli. Je to len 1:0, séria pokračuje v stredu v Spišskej."

Cory Reeves, hráč Rytierov: "Veľmi tvrdo sme bojovali, bol to tvrdý súboj. Niektoré rozhodnutia boli otázne, no bojovali sme ďalej a podarilo sa nám získať víťazstvo. Michael Fusek na konci premenil dôležité trestné hody. Kľúčom k hre bola obrana, doskoky a z toho celého sme mohli prameniť ďalej.”

Zdroj: basketliga.sk

Foto: Ladislav Szibilla