Logo

Taylor: Treba z tohto víťazstva vyťažiť

5.12.2023 12:28
PDBASKET

Autor: Michal Duchovič/basketliga.sk


Fanúšikovia Prievidze mali ešte v čerstvej pamäti, ako vyzeral druhý polčas v Handlovej a aj v Komárne to malo taký spád, že by sa scenár s otočením zápasu mohol zopakovať. Vicemajster sa výrazne priblížil, ale potom to celok z hornej Nitry opäť zobral do svojich rúk a napokon odchádzal s celkom jednoznačným víťazstvom.

Prievidza hrala tak, ako by posledné dva zápasy neprehrala. Veľké herné sebavedomie, minimalizovanie zbytočných chýb a solídna úspešnosť streľby. K tomu sa pridal nadštandardný výkon celej základnej päťky, minimom v tomto smere bolo 14 bodov. Nebyť nevydareného začiatku druhého polčasu, tak to mohol byť bez pochýb jeden z najlepších výkonov sezóny v podaní tímu trénera Sašu Jankoviča.

„Myslím si, že do zápasu vstúpili agresívne. Potrebovali sme toto víťazstvo, získali sme ho spoločnými silami a preto sme v tomto stretnutí boli úspešní. V Komárne sme nastúpili s lepšou koncentráciou a nastavením, chalani boli hladní po tom, aby zlomili sériu neúspechov. Každý z nás chcel v tomto zápase uspieť, ukázali sme to na palubovke a mohli sme vidieť, že ako kvalitné družstvo máme. K tomu je potrebných dobrých 40 minút. Tretie štvrtiny musíme dať do poriadku, platí to aj o nástupoch do druhých polčasov. Basketbal je však o bodových šnúrach, my musíme tie naše maximalizovať a súperovi naproti tomu minimalizovať,“ povedal za víťaznú stranu Kevion Taylor.

Prievidza odchádzala po víťazstve 95:73 spokojnejšia, nateraz si uhájila 7. priečku a všetci jej fanúšikovia dúfajú, že práve úspech na juhu Slovenska by mohol konečne naštartovať klub k dlhšej sérii dobrých výsledkov.

„Máme skúsenosti a vieme, čo je potrebné k tomu, aby sme zápasy dotiahli do úspešného konca. Treba z tohto víťazstva vyťažiť, ale samozrejme, na mnohých veciach ešte musíme zapracovať, no sezóna je dlhá. Budeme lepší,“ dodal na záver Taylor.


Foto: Studio TM