Logo

Roman Kováčik: Ďakujeme za obrovskú podporu a energiu

24.3.2024 21:41
PDBASKET

Vážení fanúšikovia,

základná časť sa pomaly blíži ku svojmu záveru a ja by som Vám chcel poďakovať za Vašu obrovskú podporu. Spolu sme zvládli náročnú jeseň, počas ktorej to nebolo ľahké ako pre Vás, tak ani pre nás. Klobúk dole pre Vami, ktorí ste na nás nezanevreli ani po tom, čo sme z prvých siedmych domácich zápasov dokázali vyhrať len dva. Pred Vianocami sa všetko otočilo a z našej domácej palubovky sa aj vďaka Vám stala nedobytná pevnosť. V hale je vďaka Vám skvelá atmosféra a môžeme sa pýšiť najvyššou priemernou návštevnosťou takmer 1700 divákov. Naše domáce zápasy nie sú iba o športe a víťazstvách, ale o zážitku pre celé rodiny.

Záleží nám na Vašom komforte, vážime si každého jedného fanúšika, ktorý príde do haly a tešíme sa, keď sa rád vracia. Počas januárového zápasu s Handlovou som mal od Vás viacero správ a telefonátov, že ste sa Vy alebo Vaši známi nedostali do haly a či nemám ešte nejaké lístky. Úprimne sa priznám, toto sme nečakali. Návšteva 2 508 divákov a vlastne najvyššia návšteva od roku 2016 nás veľmi teší, ale zároveň sa nám nepodarilo všetko zvládnuť organizačne. Divákov počítame priamo na vstupoch do haly bez ohľadu na to, či sa jedná o permanentkárov, lístky kúpené v hale alebo v predpredaji, prípadné VIP hostí. Počet vstupeniek vychádza z miest na sedenie a státie, ktoré sú na daný zápas k dispozícii a tu nastal problém.

Sme jediný klub v lige, ktorý má vstupné pre deti do 12 rokov zdarma a toto chceme aj naďalej zachovať, lebo rodiny s deťmi sú pre nás dôležitou súčasťou domácich zápasov. Dieťa do 12 rokov má na každý zápas vstup zdarma v sprievode rodiča (dospelej osoby) bez nároku na miesto na sedenie. A presne tu došlo k zlyhaniu. Niektorí rodičia si to možno neuvedomili a deťmi obsadili viacero miest na sedenie a, žiaľ, nie všetci ste sa mohli dostať na tento zápas do haly.

Preto v záujme zvyšovania komfortu a rovnako aj zabezpečenia bezpečnosti počas zápasov sme sa rozhodli pristúpiť k dvom krokom:

  • Stále platí, že dieťa do 12 rokov má vstup zdarma bez nároku na miesto, ale s obmedzením – 1 rodič (dospelá osoba) = max. 1 dieťa.
  • Na zápasy play-off 2023/24 budú všetky lístky na sedenie na konkrétne miesto. O spôsobe a časoch predaja budeme informovať hneď ako budeme vedieť kedy a s kým hráme. V predaji bude aj určitý počet lístkov na státie pre tých, čo na sledovanie zápasu využívajú bufet, alebo radšej stoja mimo tribún určených na sedenie.

Oba tieto kroky zabezpečia to, že každý jeden fanúšik sa bude na domácom zápase cítiť komfortne. Jedno dieťa sa dá na seba posadiť a tak pozerať zápas, ale dve už nie. Aj na spomínanom zápase boli rodiny, ktoré si kúpili 3 miestenky a rodičia prišli s dvomi deťmi, ktoré si posadili na to tretie miesto medzi seba. Je to na zvážení rodiča a o tolerancii voči ostatným divákom.

Takýto spôsob predaja spustíme už na posledný domáci zápas základnej časti (6.4. o 17:30) proti Nitre, aby sme si ho otestovali a vychytali všetky nedostatky ešte pred play-off. Lístky už na konkrétne miesta sa začnú predávať najskôr priamo v športovej hale (utorok 2. apríla od 17:00 do 19:00) a od stredy iba online cez predpredaj.sk. V deň zápasu (sobota) od 16:30 na pokladniach v hale. Všetky lístky na tento zápas (sedenie aj státie) budú v hodnote 6€.

Play-off je čerešničkou ako pre Vás, tak aj pre klub. Túto sezónu si dres BC obliekajú naozaj kvalitní hráči, ktorí patria medzi najlepších v lige, domáce zápasy sú skvelým zážitkom pre všetkých fanúšikov, dávame si záležať na ich organizácii, a spolu vytvárame zábavu, ktorá presahuje rozhranie športu. Preto chceme aby sa každý fanúšik cítil skvele a vychutnal si zápas priamo zo svojho miesta. Lístok na štvrťfinále bude stáť len 8€ aj napriek tomu, že miestenky v základnej časti sa predávali o euro drahšie. Státie bude v cene 6€. 

Na záver by som sa Vám ešte raz chcel poďakovať za skutočne obrovskú podporu a energiu, ktorú nám všetkým dávate každý zápas. Či už chlapcom na ihrisku, našim nádherným BC Ladies, všetkým, ktorí sa podieľajú na príprave zápasu, ale v neposlednom rade aj nám vo vedení klubu, pretože vďaka Vám vidíme, že to všetko má zmysel. Čo by iní dali za to, aby mali takúto vášnivú podporu. Vážime si to.

S obrovskou úctou, Roman Kováčik