Logo

PREWIEV: BC Prievidza - Iskra Svit

27.12.2017 10:21
PDBASKET

Niké aréna, streda 27. decembra o 18.00 h - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk 

Delegácia rozhodcov: Milan Brziak. Stanislav Bara, Tomáš Holländer

Čo je dôležité vedieť: Priamy súboj tabuľkových susedov o štvrté miesto. Zverencom trénera Ryana Pannoneho nevyšli nedávne stretnutia podľa predstáv, najskôr doma podľahli Interu 75:93, aby potom tesne pred vianočnými sviatkami nedohrali duel Helios Alpsko-jadranského pohára s Viedňou. Na ich palubovke sa však predstaví odhodlaný Svit. Iskra siahala v Leviciach na veľmi cenné víťazstvo, ale domáci zvládli koncovku lepšie, keď napokon zvíťazili 79:71. "Medvede" aktuálne strácajú v tabuľke na svojho stredajšieho súpera jeden bod, v ich prospech však hovorí to, že majú na svojom konte o zápas menej. 

Kto proti komu: Oporami hosťujúceho tímu sú Pavol Lošonský, Vladimir Ivelja, Saša Avramovič či A. J. Walton. Ako si s ich fyzickou a náročnou hrou poradí obrana Prievidze?

Čísla, čísla, čísla: "Podtatranci" predvádzajú v aktuálnom ročníku jednu z najlepších ofenzív v súťaži, o čom svedčí priemer 93 bodov na zápas. Prievidžania však za nimi výraznejšie nezostávajú, ich priemer totiž činí takmer 89 bodov na stretnutie. Bilancia vzájomných stretnutí zatiaľ hovorí, že v tejto sezóne platí pravidlo "môj dom, môj hrad". Skóre však majú lepšie basketbalisti Svitu.

Povedali pred zápasom:

Martin Bílik, hráč Prievidze: "Rešpektujeme kvality súpera a na stretnutie sa poctivo pripravujeme. V zápase sa budeme snažiť eliminovať silné stránky súpera, ako útočný doskok či rýchly protiútok. Našou hlavnou úlohou je však hrať s nasadením a plnou koncentráciou celých 40 minút a doviesť zápas do víťazného konca. Verím, že aj napriek našim doterajším nie moc ideálnym výkonom, na nás fanúšikovia nezanevreli a nájdu si cestu do Niké arény, aby nás podporili a pomohli nám k víťazstvu."

Marek Ivan, hráč Svitu: "Čaká nás ťažký zápas, pretože Prievidza je kvalitný tím, hlavne na domácej palubovke. Bude dôležité zachytiť úvod stretnutia, eliminovať rýchlu hru a voľné strely súpera. Verím, že dokážeme vyhrať tento zápas a udržať si štvrté miesto v tabuľke."


zdroj: basketliga.sk