Logo

PREVIEW: BC Prievidza - MBK Rieker Com-Therm Komárno

29.12.2017 20:03
PDBASKET

BC Prievidza - MBK Rieker Com-Therm Komárno

Niké aréna, sobota 30. decembra o 18.00 h - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk

Delegácia rozhodcov: Milan Brziak, Peter Karniš, Stanislav Bara

Čo je dôležité vedieť: Z tabuľkového pohľadu priamy súboj o piate miesto. Prievidžania zažívajú menšiu výsledkovú krízu, hlavne v Niké aréne začali púšťať body svojim súperom. Naposledy si ich odnášali basketbalisti Svitu, ktorí zvíťazili po záverečnej dráme 68:67. Druhá prehra za sebou znamenala ústup zo štvrtej priečky a zároveň priblíženie sa Komárna k piatemu miestu. Práve "obuvníci" budú ich najbližším súperom. Zverenci trénera Miloša Šporara našli pravdepodobne svoj správny rytmus, víťazstvo na Spiši potvrdili aj doma, keď zdolali Levice hladko 98:76. Dobrý záver kalendárneho roka by sa mohol premietnuť v tretie víťazstvo za sebou a tiež poskočenie zo šiesteho na štvrté miesto v tabuľke. 

Kto proti komu: Atraktívny súboj sľubuje podkošová bitka medzi prievidzským Ryanom Martinom a komárňanským Milesom Bowmanom. Nemenej zaujímavé to bude aj na rozohrávačskom poste, kde Jaytornah Wisseh vyzve Bobana Tomiča. 

Čísla, čísla, čísla: V zápasoch Prievidze s Komárnom platí zatiaľ, že v ňom víťazia domáce tímy. Aktuálna fazóna síce hovorí v prospech hostí, ale proti môže byť ich bilancia na palubovkách súperov. Z desiatich zápasov uspeli len v dvoch prípadoch. 


Povedali pred zápasom:

Rodney Glasgow, hráč Prievidze: "V zápase proti Komárnu musíme zastaviť rozohrávača Tomiča, ktorý je motorom tímu. Ak ho zastavíme v protiútoku a budeme ho agresívne brániť počas celého zápasu, vyhráme. Rovnako musíme spraviť dobrú prácu pri odstavovaní Bowmana pri doskokoch. Tímovou obranou musíme obrániť aj oblúk, keďže ďalšou silnou stránkou nášho súpera je trojbodová streľba. Tento zápas je pre nás veľmi dôležitý. Do nového roka chceme vstupovať s výhrou a k nej budeme potrebovať aj podporu našich skvelých fanúšikov."zdroj: basketliga.sk