Logo

PODKOŠOVOU POSILOU HUNTER DEAN

18.6.2024 18:56
PDBASKET

Súpiska BC Prievidza pre sezónu 2024/25 postupne naberá zaujímavé kontúry a teraz pridávame ďalší kúsok do skladačky. Do Prievidze prichádza americký pivot Hunter Dean.

„Na pozíciu pivota sme sa rozhodli angažovať nováčika Huntera Deana. Hunter prichádza z dobrej univerzity a typologicky je to hráč, ktorý má dobrú pick-n-roll hru, je veľmi atletický a bojuje o každý doskok. Verím, že si čo najskôr zvykne na európsky štýl basketbalu a skvele zapadne do nášho tímu, kde bude podľa mňa veľkým prínosom pre mužstvo,“ približuje hlavný tréner tímu Saša Jankovič. 


Dean meria 208 cm a váži 113 kg, no a naša nová posila si teda aj vďaka svojím fyzickým parametrom dokáže urobiť poriadok pod košom. Američan doteraz pôsobil na univerzitách, kde ukázal veľký potenciál. V silnej zostave tímu LSU Tigers mal pri limitovanej porcii 14 minút na zápas priemerne 4 body a 3 doskoky, ale viac priestoru na palubovke dostával rok predtým vo Washingtone, ako to prezrádza športový riaditeľ Matthias Haufer. Ten si od Deana sľubuje, že nadviaže na tieto výkony aj v drese BC.

„Po vynikajúcej skúsenosti s Lukasom Milnerom sme sa rozhodli pozíciu centra znova obsadiť hráčom z amerického univerzitného systému. Hunter Dean hral na tej absolútne najvyššej úrovni NCAA I na Univerzite LSU, kde bol nesmierne efektívny s úspešnosťou streľby na úrovni 70 percent. V sezóne 2022/23 hrával na univerzite George Washington, kde priemeroval 9 bodov a 6 doskokov na zápas vo veľmi kvalitnej konferencii Atlantic-10.

Hunter je naozaj atletický typ hráča, ktorý je v útoku aj v obrane veľmi silný na obruči. Myslíme si, že krok po kroku dokáže postupne rozšíriť aj svoj strelecký potenciál. A navyše bol rovnako veľmi úspešný v rámci štúdia, je to skutočne inteligentný mladý človek, ktorý má veľmi realistické a vyspelé vnímanie,“ uviedol Haufer.


Zaujímavosťou je, že Hunter práve v utorok 18. júna oslavuje svoje 23. narodeniny.