Logo

POD TATRAMI NÁS ČAKÁ SÚBOJ O 2. MIESTO

30.3.2024 14:03
PDBASKET

Dnešok môže veľa napovedať o konečnej podobe tabuľky po základnej časti, ale zároveň situáciu ešte trochu skomplikovať. Náš veľkonočný duel vo Svite totiž prinesie priamy súboj o 2. miesto.

Vo Svite sa vždy hrá ťažko a náš predošlý duel pod Tatrami sa skončil drámou, ktorú rozhodol až kôš Sašu Belikova z posledných sekúnd. Aj tentoraz môžeme očakávať vyrovnaný stret, navyše sa rozhoduje o konečnom umiestnení. Dve kolá pred koncom sme naďalej na druhej priečke s bilanciou 19-11. Hneď za nami je na 3. mieste práve Svit a na 4. mieste Komárno, oba celky majú identickú bilanciu 18-12. Komárno hrá až o deň neskôr, a to v nedeľu v Bratislave.

Situácia je z nášho pohľadu jasná. Ak vyhráme vo Svite, tak budeme mať pred posledným kolom už istú druhú priečku a nemusíme ďalej kalkulovať. V prípade dnešného neúspechu sa ale bude rozhodovať na diaľku až v poslednom kole, v ktorom my doma privítame Nitru a Svit s Komárnom čaká vzájomný zápas. Potom by bolo dôležité aj vzájomné skóre, ktoré je po doterajších troch vzájomných stretnutiach so Svitom zatiaľ v náš prospech (+12) a v tomto smere vedieme aj nad Komárnom.

"V sobotu nás vo Svite čaká priamy súboj o druhé miesto. Vieme, že Svit je nebezpečné mužstvo, hlavne na domácej pôde. Ale v tejto sezóne sa nám tam už raz podarilo vyhrať a spravíme všetko pre to, aby sme to zopakovali. Čaká nás skvelá divácka kulisa, vieme, že príde aj fanbus s našimi fanúšikmi. Verím, že ich podpora a energia nám tradične pomôže, zvládneme to a zabezpečíme si 2. priečku pred play off," povedal tréner Saša Jankovič. 

V týchto chvíľach bude z Prievidze vyrážať aj fanbus s našimi priaznivcami, ktorí budú našou veľkou posilou v hľadisku. Duel sa začne o 18. hodine.