Logo

Marek Jašš burcuje pred stredou: Je to boj, treba ísť aj cez nejaké šrámy

3.4.2023 16:11
PDBASKET

Najväčším pozitívom prvého štvrťfinálového duelu vo Svite bol určite výborný výkon nášho kapitána Mareka Jašša, ktorý si pripísal 27 bodov a všetky spoza perimetra.

Jašš trafil v zápase až 9 úspešných trojbodových pokusov. Prvých sedem pritom trafil bez jediného zaváhania, ale potom musel ísť dole z palubovky po inkasovaní zásahu do oka.

„Padlo mi prvých sedem, potom som dostal úder do oka a chvíľu som nehral. Potom som dal ešte dve. Cítil som sa fajn, po prvej premenenej trojke mi stúplo sebavedomie a potom to už išlo samo. Vždy, keď som v dobrej pozícii, tak si verím, že pokus premením. Včera to padalo a dúfam, že to bude padať aj v stredu, keď hráme dôležitý domáci zápas. Verím, že sa nám podarí vyrovnať sériu," povedal Jašš pre portál basket.sk.


Kapitán BC už základnú časť dohrával s monoklom na druhom oku. „Na jednom oku už mám monokel, teraz na druhom krvavý šrám. Nebolo to nič príjemné, na chvíľu sa mi zhoršilo videnie. Škoda, lebo som mal "slinu“ a padli by mi aj ďalšie. V podstate je mi jedno koľko bodov dám, najdôležitejšie bolo, aby sme si vyhrali. To sa nám žiaľ nepodarilo," hovoril ďalej.

Práve víťazstvo je jasným cieľom do stredajšieho zápasu. Ak chceme ostať v hre o postup, musíme uhájiť domácu pôdu. 

„Keď hráme ako tím, naša sila je o dosť väčšia. Verím, že príde plná hala. Naši fanúšikovia sú skvelí, chodia nás povzbudzovať celú sezónu. S ich podporou to zvládneme a vynútime si ďalší zápas vo Svite,“ verí Jašš.

Už v sobotu Jašš chválil fanúšikov, ktorí pricestovali do Svitu a vytvárili nám výbornú kulisu. „Musím vyzdvihnúť fanúšikov, ktorí merali cestu pod Tatry a dúfam, že na domáci zápas prídu v stonásobnom počte a potiahnu nás k víťazstvu," uviedol bezprostredne po zápase.

Následne doplnil pre ligový portál basketliga.sk, že v zápasoch skutočne cítiť povestnú play-off intenzitu. „Na ihrisku to bolo vidieť z pohľadu útokov a obrán, všetko bolo o level vyššie ako počas sezóny. Je to play off, je to boj, treba ísť aj cez nejaké šrámy. Potrebná bude v stredu určite naša bojovnosť, postrážiť si obranný doskok, aby sme nedostávali body po ďalších šanciach. Svit je silný v tranzícii, netreba im navyše nechať voľné pozície pri streľbe za 3 body, pretože majú dobrých strelcov,“ dodal.

Domáce štvrťfinále odohráme túto stredu 5.4. o 18:00 v športovej hale Prievidza.


zdroj: basket.sk, basketliga.sk

foto: Ladislav Szibilla