Logo

Je dôležité otvoriť takúto sériu víťazne, hovorí Lukas Milner

15.4.2024 12:58
PDBASKET

Autor: Michal Duchovič/basketliga.sk


Basketbalová rivalita Prievidze a Interu píše v play off ďalšiu kapitolu. Práve celok z hlavného mesta bol posledný, kto dokázal na hornej Nitre uspieť a blízko bol k tomu aj v prvom štvrťfinálovom súboji. Domáci si ale svoju sériu uhájili a z palubovky mohli odchádzať po výsledku 88:84 spokojnejší.

Prievidza zo seba striasla ako keby počiatočnú nervozitu a už na polčasovú prestávku išla s dvojciferným náskokom (45:35). Aj v druhom polčase držala komfortnejšie vedenie, ale napokon umožnila rivali dúfať vo víťazný večer.

„Je dôležité otvoriť takúto sériu víťazne. Prvýkrát zažívam play off, takže o to lepšie odštartovať ju úspešne. Necítili sme tlak, za seba môžem povedať, že play off vnímam vyvrcholenie a oslavu celej sezóny. Hráte najlepšie ako viete a nechávate spolu so spoluhráčmi na palubovke všetko. To patrí k basketbalu, prichádzajú bodové šnúry, preto je potrebné hrať naplno až do poslednej sekundy,“ uviedol domáci pivot Lukas Milner.

Ak by sme mali vypichnúť kľúčové okamihy, tak boli dva. Najskôr bodová zodpovednosť Keviona Taylora v poslednej dvojminútovke a 30 sekúnd pred koncom zahodené možnosti Ozrena Pavloviča s Gojkom Sudžumom, ktoré mohli priniesť vyrovnaný stav.

„Myslím si, že rozhodlo to, že lopta bola v týchto okamihoch v našej moci. Takéto zápasy vyhráva nasadenie. Je to veľmi podstatná výhoda (pozn. stav 1:0). Vždy chcete odštartovať sériu úspešne, pretože potom je to všetko ľahšie. Atmosféra v šatni je vždy skvelá, nič na tom nemení ani výsledok tohto duelu,“ vyhlásil Milner.

Séria sa tak presúva do Bratislavy, kde sa dá očakávať podobne atraktívny a dramatický duel. Inter musí odvracať nepriaznivý stav, ak nechce hrať v sobotu o predĺženie sezóny.


Foto: Vladimír Králik