Logo

Jankovič a Taylor hovoria o víťaznej sérii

24.1.2024 18:52
PDBASKET

Niekedy môže byť prehra tým momentom, ktorý nasmeruje mužstvo na správnu cestu a zdá sa, že aj my o tom vieme svoje. V decembri sme na domácej palubovke zažili bolestivú porážku po predĺžení s Interom Bratislava. Výhru sme mali na dosah a po zápase preto prevládalo veľké sklamanie z výsledku, ale následne sme vyhrali 7 z ďalších 8 zápasov a teraz je už nálada úplne odlišná.

Hlavný tréner Saša Jankovič tak označuje spomínanú prehru za kľúčovú. „Mali sme ťažké momenty, ale tým zlomovým bola práve domáca prehra s Interom po predĺžení. Po nej sme sa zomkli, hráči podržali mňa, ja som podržal ich a konečne sme začali hrať, čo sme mali. Chalani odvtedy ukazujú lepšie sústredenie, lepšiu energiu i väčšiu tímovú chémiu,“ povedal Jankovič v rozhovore pre basket.sk.

Dobrú formu sme potvrdili aj naposledy, symbolicky, v hlavnom meste, kde sme Interu vrátili porážku a po dlhých rokoch sme zlomili bratislavské prekliatie. O víťazstve povedal viac Kevion Taylor, jeden z našich lídrov.

„Hrali sme dobre v obrane, postrážili sme si doskok. Dobre sme sa pripravili na lídrov súpera a nepustili ich k tradičnej hre. Som rád, že sa nám darí. Chvíľu to trvalo, ale naučili sme sa, ako hrať jeden s druhým. Vieme sa dobre dopĺňať, raz potiahne jeden hráč, v ďalšom zápase zas niekto iný.“

„Tréneri namiešali správnu taktiku, dobre sme menili obrany podľa potreby. Nepoviem vám, aký bol náš "game plan“, to je tajomstvo. Hlavné bolo, že to opäť fungovalo," doplnil s úsmevom Taylor.


Na slová Taylora nadviazal tréner Jankovič. „Tréneri sú aj na to, aby keď sa mužstvu nedarí, reagovali na vývoj stretnutia a skúsili plán B. Ak nefunguje plán B, vyskúšajú plán C. Zatiaľ sa nám darí reagovať na herné situácie, naše plány fungujú. Zároveň platí, že tréner sa prispôsobuje tomu, akých hráčov má k dispozícii a čo môže od nich vyžadovať. Máme nacvičené veci, ak fungujú, ideme bomby.“

Veríme, že naše veci budú fungovať aj tento piatok, keď o 19:00 v Prievidzi privítame Svit. Hráči spod Tatier majú tiež dobrú formu a tento rok zaváhali iba raz, keď v sobotu neuspeli na pôde majstrovských Levíc. Aktuálne patrí Svitu 4. priečka, my sme v tabuľke hneď za ním a máme len o jednu výhru menej. To znamená, že nás čaká priamy súboj o TOP 4.

Vďaka zlepšenej hre môžeme aj pri absencii dôležitých hráčov pomýšľať na posun v tabuľke a určite chceme pokračovať vo víťaznom ťažení. K víťazstvu nám môže znova pomôcť výborné publikum a Saša Jankovič už po výhre v Bratislave pozýval fanúšikov do haly. „Samozrejme, naša forma nás teší. V minulej sezóne mala Prievidza za celý ročník 9 výhier. My sme teraz na čísle 12, čiže progres je zrejmý. Čaká nás Svit, čo je náš súper okolo štvrtého miesta. Trochu si oddýchneme a potom sa zodpovedne pripravíme. Verím, že nás opäť príde podporiť celá hala.“


zdroj: basket.sk

foto: Vladimír Králik