Logo

DNES DERBY V HANDLOVEJ

28.11.2023 23:22
PDBASKET

Koncovka zápasu proti Leviciam mala pre nás trpkú príchuť, ale v ďalších dňoch sme viac nemohli žialiť. V priebehu ôsmich dní totiž máme na programe tri duely proti súperom z TOP 3 tabuľky Niké SBL. Po Leviciach pred nami stoja výzvy v podobe Handlovej a Komárna. 

Práve dnes v stredu 29.11. prichádza 144. vydanie hornonitrianskeho derby. Tieto zápasy prinášajú vždy extra prestíž a súperovi navyše máme čo vracať. Úvodné meranie síl v tejto sezóne ovládla Handlová, ktorá na našej palubovke dokráčala k výhre 65:82.. Handlovčania sa naďalej držia na tretej priečke a navyše sa nedávno posilnili o skúseného pivota Jakuba Petráša. 

My sa však chceme revanšovať za prvý vzájomný stret. „V stredu nás čaká derby v Handlovej, ktorá má veľmi dobrý začiatok sezóny. Naším hlavným cieľom musí byť jednak dodržiavať taktický plán počas celých 40 minút a rovnako ukázať väčšie srdce a bojovnosť ako v prvom vzájomnom zápase, bez toho v derby stretnutiach uspieť nemôžete. Tešíme sa na plnú halu a skvelú atmosféru od oboch táborov, no verím, že spokojnejší budú na konci najmä naši priaznivci,“ odkázal hlavný tréner BC Saša Jankovič.

Lístky na dnešný zápas si ešte aj v priebehu stredy môžete zakúpiť v predajni Z+Z na Mliekarenskej ulici v Prievidzi. Cena vstupenky v Handlovej je 7 eur pre dospelého a pre deti od 6 - 15 rokov stojí zľavnená vstupenka 3 eurá. 

Foto: Vladimír Králik