Logo

ĎALŠIA VÝHRA A PRIENIK DO TOP 4!

27.1.2024 9:28
PDBASKET

V piatok večer sme si na domácej palubovke pripísali už piatu výhru v rade. Opäť sme sa v oklieštenej zostave spoliehali na tímový výkon, ktorý vychádzal z kvalitnej obrany.

V útoku sa štyria hráči dostali na dvojcifernú hodnotu bodov, ale každý prispel svojím výkonom k výhre. Hlavný tréner Saša Jankovič v pozápasovom rozhovore dokonca prezradil, že Xavier Rhodes hral aj so sebazaprením a veľmi ho teší bojovnosť nášho tímu pri početných zraneniach. Viac už si môžete prečítať nižšie.

Niké SBL 2023/2024 – 26. kolo základnej časti: BC Prievidza – Iskra Svit 70:50 (16:7, 24:16, 19:22, 11:5)

Prievidza: Taylor 25, Kincel a Milner po 13, Jackson 12, Rhodes 6 (Chlupis 1, Hričo, Krčmárik a Lukáč 0)

Svit: Mozone 15, Kalthoff 11, Rožánek 10, Brown 7, Sumbry 5 (Harabin 2, Walton, Matušek a Turza 0)

TH: 20/15 – 13/10, Fauly: 16 - 20, Trojky: 3 - 4, Rozhodovali: Kúkelčík, Zubák, Bara

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Klobúk dole pred naším tímom. Od prvej do poslednej minúty sme ich v obrane nepustili k ničomu, čomu zodpovedajú aj výsledky prvej a štvrtej štvrtiny, v ktorých sme dostali len sedem a päť bodov. Znova famózna atmosféra v hale a aj famózny tímový výkon. Chalani bojovali aj napriek zraneniam jeden za druhého, som na nich veľmi pyšný. Chcel by som pochváliť najmä Xaviera Rhodesa, ktorý hral aj napriek tomu, že mal výron, no chcel pomôcť tímu, a tak mu rovnako gratulujem k jeho dnešným narodeninám a túto výhru venujem práve jemu.”

Lukas Milner, hráč Prievidze: "Piata výhra, je to skvelé, zohrávame sa ako tím. Svitu sme povolili v poslednej štvrtine zaznamenať len 5 bodov, naša obrana bola výborná, čo sa potvrdilo aj v predošlých zápasoch. Musíme v tom pokračovať a pracovať aj naďalej. Atmosféra bola úžasná, veľmi rád hrám v Prievidzi, je to teraz jednoducho moje obľúbené miesto na svete. Milujem prievidzských fanúšikov a práve vďaka nim sa hrá doma jednoduchšie."

Lukáš Varga, tréner Svitu: "Gratulujem Prievidzi, v tejto fáze sezóny hrajú dobrý basketbal. My sme sa jednoducho nevedeli adaptovať na ich fyzickosť. Dnes sme mali aj katastrofálnu streľbu, bola asi najhoršia v sezóne zo všetkých odohraných zápasov. Nevedeli sme sa dostať v útoku do dobrých situácií. Musíme ďalej pracovať, ďalší zápas náš čaká o týždeň proti Komárnu, a to bude pre nás teraz tá najdôležitejšia vec, nad ktorou budeme rozmýšľať.”

zdroj: basketliga.sk

foto: Ladislav Szibilla