Logo

Ďalšia domáca výhra pred 2. najvyššou návštevou sezóny

24.3.2024 16:44
PDBASKET

Po nevydarenom dueli v Komárne sme výborne zareagovali na domácej palubovke. V sobotu sme po výbornom výkone zdolali bratislavský Inter.

Základný stavebný kameň výhry sme položili hneď v úvodných minútach. Súper dokázal prvé body skórovať až za stavu 19:0 a do šatní sme išli s viac než 20-bodovým náskokom (50:27).

V tretej štvrtine dokázal Inter znížiť, ale záver už opäť patril BC a vo fantastickej atmosfére sa do hry sa dostali všetci hráči na súpiske, ktorí prispeli k výhre 96:67. Pred našou druhou najvyššou návštevou sezóny (2113 divákov) sme sa vrátili naspäť na víťaznú vlnu a udržali druhú priečku v tabuľke. 

V rámci základnej časti už odohráme len dva zápasy. O týždeň (30.3.) hráme priamy súboj o druhé miesto vo Svite a v poslednom kole v sobotu 6. apríla doma privítame Nitru.

BC Prievidza – Inter Bratislava 96:67 (27:15, 23:12, 19:28, 27:12)

Prievidza: Taylor 30, Milner a Rhodes po 15, Jackson 12, Teličák 0 (Belikov 17, Bolek 3, Chlupis a Krčmárik po 2, Hričo, Králik a Lukáč 0)

Inter: Smith 22, Daye 12, Pavlovič 3, Sudžum 2, D. Koller 0 (Hudec 16, Zdanavičius 7, Szabó 5, Ďurečko, Minarovjech, Ondruš 0)

TH: 20/14 – 18/14, Fauly: 17 - 22, Trojky: 12 - 9, Rozhodovali: Šarišský, Bara, Turčin

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Gratulujem nášmu tímu k predvedenému výkonu. Všetko, čo sme si dohodli pred zápasom, sme do bodky splnili. Viedli sme od prvej do poslednej sekundy a myslím, že víťazstvo bolo zaslúžené. Chalani po poslednej prehre v Komárne ukázali charakter, boli nabití obrovskou energiou, hrali veľmi tímovo, čomu svedči aj 27 asistencií. Som rád, že mali veľkú minutáž aj mladí chalani. Ideme smerom k tomu cieľu, aby sme skončili na druhej priečke, uvidíme, čo nám to prinesie do play off."

Lukáš Bolek, hráč Prievidze: "Veľmi dôležité víťazstvo, nakoľko vieme, že sa nám blíži play off. Teoreticky naším prvým súperom môže byť práve Inter, takže si myslím, že z takého psychologického hľadiska to je veľmi dôležité víťazstvo. Opäť pred vynikajúcou domácou kulisou, ktorá nás hnala vpred, takže veľké ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí nám k tejto výhre pomohli."

Danilo Rakočevič, tréner Interu: "Myslím si, že zápas sa dá veľmi jednoducho zhodnotiť, mali sme zlý vstup do zápasu, veľmi zle sme riešili veci v útoku, vďaka čomu sa Prievidza rozbehla a mala taký náskok, ktorý si už udržala až do konca. Skúsili sme niečo v tretej štvrtine, niečo sme sa aj priblížili, ale akonáhle tam bolo prestriedanie, tak koncentrácia ďalej klesala. Gratulujem Prievidzi, možno sa ešte uvidíme aj v play off."

Antonio Daye, hráč Interu: "Mali sme pomalý začiatok, Prievidza mala šnúru 18 bodov. V druhom polčase sme hrali trochu lepšie, no pre výhru musíme lepšie hrať aj v prvom polčase."


Zdroj: basketliga.sk

Foto: Vladimír Králik