Logo

C.J. Jackson sa teší na domácu premiéru

12.1.2024 18:31
PDBASKET

Na konci decembra ešte odohral posledný zápas za anglický Bristol Flyers. Vlastne týždeň na to už ale absolvoval víťazný debut v našom drese a treba povedať, že Američan C.J. Jackson sa uviedol v dobrom svetle.

Vo svojom prvom stretnutí v našich farbách zaznamenal 16 bodov a 10 doskokov, k tomu pridal aj 5 asistencií. Okamžite sa tak zaradil medzi kľúčové postavy a prispel k cennému víťazstvu na pôde úradujúceho majstra, kam sme tiež prišli oslabení o dôležitých hráčov. Odohrať takýto duel proti kvalitnému súperovi iba po niekoľkých tréningoch s novými spoluhráčmi, to nie je jednoduché ani pre skúseného hráča. 

Čo zatiaľ hovorí na svoj angažmán na Slovensku? "Čas, ktorý som doposiaľ strávil s novým tímom, hodnotím nesmierne dobre. Tím pracuje tvrdo každý deň, všetci sú ku mne otvorení a umožňujú mi, aby som na palubovke aj mimo nej zapadol do kádra. Tiež som vôbec po prvý raz na Slovensku, je to krásna krajina a verím, že moje pôsobenie tu bude znamenať úspech," hovorí Jackson.


27-ročný rozohrávač tak v prvom teste obstál veľmi dobre, no tento týždeň už upriamil pozornosť na nový cieľ. V sobotu ho čaká prvé hornonitrianske derby proti nášmu rivalovi z Handlovej. To je pre neho novinka, ale význam derby zápasov mu je dobre známy zo skúseností, ktorý nazbieral v iných pôsobiskách. 

Naviac to pre neho bude aj domáca premiéra v prievidzskej športovej hale, na ktorú sa už veľmi teší. "Už len vďaka predošlým skúsenostiam zo zápasov proti rivalom môžem povedať, že sa teším na tento duel. Je to jeden z dôvodov, prečo už cez leto a potom po celý rok tvrdo trénujete, presne pre momenty, aký nás čaká v sobotu. O našom publiku som počul iba samé dobré veci. Dúfam, že aj mňa ako nového člena tímu dobre privítajú a verím, že fanúšikovia nás prídu podporiť a v hale to bude poriadne hlučné," dodal Jackson.

Zápas medzi BC Prievidza a MBK Handlová v rámci 23. kola Niké SBL sa začne v sobotu o 18. hodine. Lístky aj miestenky si môžete naďalej zakúpiť online »»» NA TOMTO ODKAZE «««

Brány športovej haly sa otvoria o 17:00 a zároveň prosíme fanúšikov, aby si príchod do haly nenechávali na poslednú chvíľu, a to bez ohľadu na to, či máte lístky zakúpené vopred alebo si ich plánujete kúpiť až na mieste. Vyhnete sa tak čakaniu v radoch pri vstupe a budete mať istotu, že sa na svoje miesto dostanete včas.

Foto: Lukáš Droppan