Logo

ČAKÁ NÁS KVALIFIKÁCIA EURÓPSKEHO POHÁRA FIBA

10.7.2024 11:23
PDBASKET

Značka BC Prievidza sa po niekoľkých rokoch vráti naspäť na európsku basketbalovú mapu. Ako to pred časom potvrdil v rozhovore člen vedenia klubu Peter Zvara, podali sme prihlášku do Európskeho pohára FIBA (FIBA Europe Cup).

Dnes bolo oficiálne potvrdené, že náš klub zaradili do kvalifikácie o postup do hlavnej fázy súťaže. Kvalifikácia sa uskutoční na konci septembra a čaká nás dvojzápas (doma/vonku). Úspešnejší tím z tohto dvojzápasu postúpi do skupinovej fázy súťaže.

A kto bude naším súperom? To sa dozvieme 19. júla, kedy je v Mníchove na programe žreb Európskeho pohára FIBA. Bude to však jeden z nasadených tímov, ktoré vidíte v priloženej grafike na ľavej strane.


BC Prievidza si tak po rokoch opäť okúsi pohárovú Európu a ak budeme v kvalifikácii úspešní, po prvý od sezóny 2016/17 si znova zahráme v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA. V prípade, že v kvalifikácii neuspejeme, tak budeme pôsobiť v Alpsko-jadranskom pohári. S istotou sa tak môžeme v nasledujúcom ročníku tešiť na potrebnú konfrontáciu so zahraničnými súpermi, ktorá nás môže posúvať vpred.