Logo

BOZPO pripravilo pre fanúšikov spestrenie derby

29.11.2019 0:04
PDBASKET

Partnerom zajtrajšieho derby je spoločnosť BOZPO, s.r.o., ktorá pripravila pre fanúšikov zaujímavé spestrenie zápasu. Pred zápasom sme sa porozprávali s Lenkou Takáčovou z marketingového oddelenia spoločnosti BOZPO.

Spoločnosť BOZPO, s.r.o. podporuje BC Prievidza už niekoľko rokov a pokračujeme v spolupráci aj túto sezónu. Prečo ste sa rozhodli podporovať športové aktivity?

Šport zbližuje ľudí, vytvára priateľstvá a predstavuje zmysluplné trávenie času dospelých i detí. Preto sa snažíme podporovať športové aktivity v našom okrese. Spoločnosť BOZPO, s.r.o. má sídlo v Prievidzi a záleží nám na kvalite života v našom meste.

S BC Prievidza sme spolupracovali v lete minulého roka, keď sme podporili streetballový turnaj na Námestí slobody. Podporili sme futbalové i hokejové akcie, bežecké aj cyklistické preteky, dni športu a ako DHZ BOZPO (dobrovoľný hasičský zbor)  sme v tomto roku podporili dve zaujímavé súťaže železný hasič a deň detí na Kľaku.

Uvedomujeme si, že je dôležité šíriť myšlienky bezpečnosti práce nie len priamo prostredníctvom našich služieb vo firmách, ale aj pri bežných každodenných činnostiach.

Skúste, pre niekoho neznalého jednoducho vysvetliť čo je to BOZP?

BOZP, alebo bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci väčšina z vás pozná najmä ako úvodné školenia, ktoré ste absolvovali, keď ste nastúpili do práce. Laicky povedané je úlohou BOZP vytvárať bezpečné podmienky pre prácu v bezpečnom prostredí a zabrániť vzniku pracovných úrazov. BOZP však nie je len služba, ktorá je zo zákona povinná pre každého zamestnávateľa. Pre BOZPO, s.r.o. je to aj spôsob akým všetci pracujeme doma, v záhrade či kdekoľvek inde. Je to myšlienka toho, že keď idem ráno do práce po tme, dám si na seba reflexný prvok a vybavím nimi aj deti, keď idú zavčas rána do školy. Sú to ochranné okuliare, ktoré si nasadím a rukavice, ktoré použijem, keď pripravujem drevo na zimu. BOZP je aj o tom, že keď som v obchodnom centre, všimnem si hoci len podvedome, kde sú označenia únikových východov, že viem poskytnúť prvú pomoc keď predo mnou skolabuje človek na ulici a viem použiť hasiaci prístroj keď začne horieť.

Tieto hlbšie myšlienky sa snažíme odovzdávať a rozširovať povedomie o BOZP aj prostredníctvom rôznych akcií a workshopov, ktoré s našim tímom organizujeme aj počas takýchto športových akcií.

Pretože BOZP sa nás všetkých netýka len počas 8 hodín v práci. Dbajme vždy na bezpečné vykonávanie akejkoľvek práce. Zvýšime tak kvalitu života nás všetkých.


Takže vaše služby môžu byť prínosom nie len pre firmy ale aj pre bežný život každého z nás?

Áno. Našim cieľom je poskytnúť možnosť získať praktické skúsenosti a zručnosti, ktoré budú mať pozitívny dopad na bežný život ľudí, aj mimo pracovného času. Napríklad školenia prvej pomoci sa môžete zúčastniť aj sám ako jednotlivec zo svojej vlastnej iniciatívy. Súčasťou nášho školenia prvej pomoci je aj tréning poskytnutia umelého dýchania a masáže srdca, ktoré dokážu reálne zachrániť život. A práve tu máte možnosť si to odskúšať. Kde treba zatlačiť a ako silno. Taktiež sa to naučíte aj na figuríne batoľaťa. Získate tak praktickú skúsenosť aby ste dokázali v reálnej situácii postupovať viac sebaistejšie a bez strachu. To určite ocení každý jeden rodič.

Ponúkame tiež možnosť v skupinách absolvovať praktický nácvik hasenia. Náš skúsený lektor vás najskôr oboznámi s teóriou a potom nasleduje praktický nácvik hasenia. Takže máte v rukách reálny hasiaci prístroj, pred vami je reálny oheň a pod vedením nášho odborníka si vyskúšate skutočné hasenie ohňa. Naučíte sa ako horia rôzne látky, s akým hasiacim prístrojom ich hasiť, ako postupovať aby ste si neublížili, a čo je často prekvapujúce pre účastníkov, koľko hasiacej látky je potrebné použiť aby ste oheň skutočne uhasili. Opäť tak získate praktickú skúsenosť, vďaka ktorej budete skutočne vedieť ako postupovať keď začne horieť.

 

Založili sme tiež občianske združenie DHZ BOZPO (dobrovoľný hasičský zbor). Ako DHZ BOZPO sme napríklad podporili niekoľko akcií železný hasič kde ste nás mohli stretnúť v našom prezentačnom stánku. Pre deti sme vytvorili originálnu omaľovánku, v ktorej sa hravou formou oboznámia napríklad so základnými značkami ako únikový východ, označenie hasiaceho prístroja a ako majú deti postupovať keď niekde uvidia oheň.


Rôzne dôležité informácie s témou BOZP aj pre bežný život každého z nás nájdete na našej webovej stránke www.boz.sk.

Čo zaujímavé ste si pripravili pre fanúšikov počas zajtrajšieho derby?

Fanúšikovia počas derby budú môcť navštíviť náš stánok vo vstupnej hale, kde budú na nich čakať naše BOZPO dievčatá. Po zodpovedaní jednoduchej otázky viažucej sa ako inak k téme bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, môžu získajú tričko alebo nálepky, ktoré sme v BOZPOshope nechali vyrobiť špeciálne pre toto derby.  

Aj v polčasovej súťaži môžu fanúšikovia vyhrať ceny od BOZPO, s.r.o., jednou z nich bude aj poukaz na nákup v BOZPOshope. Kde návštevníci nájdu nie len širokú ponuku osobných ochranných pracovných prostriedkov, ale aj voľnočasové oblečenie a obuv.  Veríme, že sa fanúšikom budú páčiť tričká a nálepky, ktoré sme pre nich pripravili. Stačí navštíviť BOZPOshop na Ciglianskej ulici 3C v Prievidzi a môžu si nechať vyrobiť tričká a nálepky na rôzne príležitosti podľa vlastných predstáv.

Na záver už len prajem všetkým fanúšikom aby si užili zajtrajšie derby v príjemnej atmosfére, ako je to už v Prievidzi zvykom. Budeme sa na vás tešiť v BOZPO stánku.