Logo

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza dnes o 18:00

6.12.2017 10:34
PDBASKET

Delegácia rozhodcov: Tomáš Lukáč, Vladimír Karnay, Michal Perečinský

Čo je dôležité vedieť: Spišiakom sa stále nedarí naladiť na takú vlnu, ktorá by ich mohla doviesť do vytúženého víťazstva. Trénerovi Erichovi Korfantovi totiž stále chýbajú niektoré mená na súpiske, čo sa ukázalo aj v sobotňajšom zápase s Levicami. Ten Spišiaci prehrali 63:90. Blízko k zisku dôležitých dvoch bodov bola v sobota Prievidza, ale zbabraná koncovka ich napokon stála triumf proti Košiciam. Zverenci trénera Ryana Pannoneho podľahli svojmu súperovi tesne 95:99. Ak chcú však Prievidžania pomýšľať na top štvorku, tak musia bezpodmienečne zabrať aspoň u súperov.

Kto proti komu: Domáci sa vždy môžu spoľahnúť na produktivitu svojho pivota Michela-Ofika Nzegeho, oporou hostí je Ryan Martin. Komu sa podarí viac potiahnuť tím k výhre?

Čísla, čísla, čísla: Spišská Nová Ves sa trápi v ofenzíve, v predchádzajúcich štyroch stretnutiach neprekročila hranicu 76 bodov. Prievidza je na tom oveľa lepšie, v predchádzajúcich troch zápasoch dala vždy minimálne 95 bodov. 

Povedali pred zápasom:

Erich Korfanta, tréner Spišskej Novej Vsi: "Do zápasu s vysokým favoritom nastúpime s úmyslom nadviazať na dobré veci, ktoré sme predviedli v zápase s Levicami a s cieľom odstrániť individuálne chyby, ktoré nás neraz stoja lepší výsledok. Určite nemôžeme počítať s Bennettom, ktorý musel z rodinných dôvodov odcestovať do Kanady, no aj bez neho sa chceme pobiť o čo najlepší výsledok."

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Určite sa nespoliehame na to, že má Spišská Nová Ves v kádri niekoľko zranených hráčov. Ide o nevyspytateľného súpera, ktorého nesmieme podceniť. Našou hlavnou úlohou bude hrať rýchlo počas celých 40 minút. Verím, že hráči ukážu svoj plný potenciál a potešia aj oko náročného diváka."

zdroj: basketliga.sk