Logo

BC Prievidza - MBK Rieker Com-Therm Komárno

30.12.2017 23:19
PDBASKET

BC Prievidza - MBK Rieker Com-Therm Komárno 103:78 (35:11, 21:28, 33:19, 14:20)

Prievidza: Sitton 25, Wisseh 17, Martin 15, Batina 8, Bílik 0 (Glasgow 15, Jašš 10, Musil 7, Smith 6, Pipíška a Zorvan 0)

Komárno: Jankovič 23, Tomič 8, Adams 4, Bowman 2, Hoferica 0 (Vu. Djordjevič 19, Diminič 15, Stojanov 4, Vojtek 3, Jurčina 0)

TH: 31/22 - 16/12, Fauly: 19 - 26, Trojky: 11 - 12, Rozhodovali: Brziak, Karniš, Baraka a Zorvan 0)

Rok 2017 sme zakončili výborným výkonom. Základy víťazstva sme položili už v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali 35:11. Na palubovke sa opäť po zranení objavil Braňo Pipíška


Povedali po zápase:

Ryan Pannone, tréner Prievidze: "Myslím si, že sme nadviazali na dobrú obranu zo zápasu proti Svitu. V tom zápase sme si taktiež dobre posúvali loptu, mali sme 19 asistencií na 22 premenených striel, ale minuli sme 49 striel, taký zápas ťažko môžeme vyhrať. Cieľom tohto zápasu bolo nadviazať na obranu proti Svitu, najmä proti Tomičovi, ktorý je veľmi dobrý hráč. Mali sme 28 asistencií a hrali sme veľmi rýchlo, čo bolo tiež jedným z našich cieľov. Som veľmi šťastný, že nás prišli podporiť naši fanúšikovia a dodali nám energiu, najmä v druhej štvrtine, kde sme mali ťažšie momenty. Potrebujeme ich podporu aj v derby proti Handlovej."

Grant Sitton, hráč Prievidze: "Myslím si, že sme na nich vybehli s agresívnou obranou, pretože vieme, že Komárno máva silné začiatky zápasov. Museli sme zachytiť začiatok zápasu, udrieť ako prví a dostať sa do vedenia. Po celý čas musíme dobre brániť a navyšovať skóre, to sme v tomto zápase dodržali. Veľká vďaka patrí našim skvelým fanúšikom, ktorí boli významnou súčasťou výhry."

Miloš Šporar, tréner Komárna: "V prvých desiatich minútach sme prehrali tento zápas. Nerozumiem tomu, prečo sme takto hrali. Na ihrisku sme hrali, ako keby sme oslavovali Silvestra o deň skôr. V prvej štvrtine sme hrali bez nasadenia, energie. Potom je veľmi ťažké v Prievidzi hrať, keď prehrávate o 25 - 30 bodov. Musíme si oddýchnuť a pripraviť sa na zápas v stredu, keď privítame Inter Bratislava. Gratulujem Prievidzi, hráčom aj trénerovi, boli lepší, ale stále je to len jeden zápas, sezóna je ešte dlhá."

Saša Jankovič, hráč Komárna:  "Myslím si, že rozhodla prvá štvrtina, ktorú sme úplne prespali. Súper vyhral prvých desať minút o 24 bodov, to je nepochopiteľné. Nezvládli sme tento zápas, pri super atmosfére sa Prievidza chytila strelecky. Zápas sa od druhej štvrtiny iba dohrával. Musíme na tento zápas zabudnúť a v novom roku zlepšiť naše výkony."