Logo

Basketbalové divadlo s trpkým koncom o jediný bod

26.11.2023 13:35
PDBASKET

Sobotný zápas 13. kola Niké SBL medzi naším BC Prievidza a Patriotmi Levice ponúkol ozajstné basketbalové divadlo plné zvratov a s vynikajúcou diváckou kulisou. V druhej štvrtine sme mali už dvojciferný náskok, avšak do šatní odchádzali s tesným náskokom jediného bodu hostia. Majster bol oslabený o dvoch rozohrávačov, no Levice ukázali šírku svojho kádra a tím potiahli ďalší hráči.

V tretej štvrtine sa obe mužstvá vystriedali vo vedení, ale po vyrovnanom skóre naďalej viedli o bod Patrioti. Tí už v poslednej časti hry vyhrávali dokonca o 9 bodov, ale náš tím sa nevzdal a z nepriaznivého stavu 64:73 sme sa dostali v poslednej minúte do vedenia 81:77.

Žiaľ pre nás, práve v poslednej minúte sme premrhali tesný náskok. Aj majster ukázal svoju bojovnosť a tri sekundy pred koncom rozhodol o výhre Levíc Adaway. Zatiaľ čo hostia uznali, že mali na konci aj šťastie, to praje pripraveným a v našom tábore zas panovala zhoda, že o výhre sme mohli rozhodnúť sami skôr. Celé vyjadrenia trénerov a hráčov nájdete nižšie.

BC Prievidza – Patrioti Levice 81:82 (16:12, 21:26, 24:24, 20:20)

Prievidza: Crouch 19, Milner a Rhodes po 14, Belikov 9, Bolek 7 (Taylor 18, Kincel a Lukáč 0)

Patrioti: Adaway 19, Howard a Wheeler po 12, Chaban 6, Kováč 3 (Abrhám 24, Bojanovský 6, Pažický 0)

TH: 13/6 – 20/14, Fauly: 19 – 19, Trojky: 11 – 10, Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Karnay

Povedali po zápase:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "V prvom rade gratulujem Leviciam k neskutočnému výkonu, ku ktorému sa hecli. Vieme, že ako tím majú individuálnu kvalitu, celý týždeň sme sa na to pripravovali. Nepostrážili sme si obranný doskok, oni mali 13 útočných doskokov, čo je strašne veľa, a to sme sa pripravovali, že ich musíme preskákať. Na konci sme nedoskočili loptu, oni doskočili faul, premenili dva trestné hody, my potom dva nie a oni bohužiaľ dali trojku s klaksónom. Na konci mali aj kus šťastia, ale bohužiaľ, mali sme to vo vlastných rukách a pokazili sme si to sami."

Lukáš Bolek, hráč Prievidze: "Myslím, že tento zápas nebol o tej koncovke, pretože Levice, aj keď sú bez dvoch rozohrávačov, tak majú vysokú kvalitu, ktorú ukázali a iní ich hráči odohrali skvelý zápas. Myslím, že ten zápas sa mal rozhodnúť skôr, ale našimi chybami sme dali len extra silu a energiu Leviciam, no a oni to využili.”

Michal Madzin, tréner Patrioti: "Pre nás je to dôležitá výhra. Samozrejme, na konci sme mali šťastie, no i to patrí k športu. Škoda toho náskoku, ktorý sme si vybudovali a rýchlo sme oň prišli. Ale dobrý zápas, myslím pre divákov, dobrá atmosféra, plná hala. Asi vyhral šťastnejší, ale sme radi."

Jalen Adaway, hráč Patriotov: "Bol to ťažký zápas, majú veľmi dobré prostredie a fanúšikov. Bola tu energia z oboch tímov a napokon rozhodla strela takmer s posledným klaksónom. Som hrdý na náš tím, na konci sme sa ukázali a išli sme si po výhru."

Foto: Ladislav Szibilla