Logo

144. HORNONITRIANSKE DERBY PRE HANDLOVÚ

1.12.2023 13:20
PDBASKET

Sľubne rozohraté 144. hornonitrianske derby dávalo Prievidžanom dobrú východiskú pozíciu na to, aby svojmu rivalovi oplatili predošlú porážku. V prvom polčase hráči BC dobre bránili a boli zároveň efektívni v útoku. Náš tím ťahala strelecky najmä dvojica Taylor a Belikov.

Polčasový náskok o 9 bodov však začali Handlovčania v druhej polovici zápasu postupne skresávať a naša streľba odišla. V druhom polčase sa dokázal výraznejšie presadiť iba Romeo Crouch a nikto ďalší sa k nemu nepridal.

A keď sa už Handlová dostala v poslednej časti hry do vedenia, zápas nepustila z rúk. My sme naopak nedokázali zareagovať na jej nástup a Handlovej sme nakoniec podľahli 68:84. V pozápasovom rozhovore hovoril Samo Kincel o výbuchu, kdežto tréner tréner Jankovič vzal zodpovednosť za druhý polčas na seba. Handlovčania boli pochopiteľne spokojní so zmenou v ich prejave, ktorá prišla po polčasovej prestávke a napokon zaslúžene zvíťazili. Pozápasové vyjadrenia nájdete nižšie.

Našich hráčov teraz čaká posledný z trojice zápasov proti trom najlepším celkom tabuľky. V nedeľu o 16:00 nastúpime na palubovke Komárna.

Niké SBL 2023/2024 – 14. kolo: MBK Baník Handlová – BC Prievidza 84:68 (14:21, 20:22, 20:13, 30:12)

Handlová: Scott 23, Harris 22, Todorovič 6, Láštic 5, Balčiunas 0 (Petráš 16, Mirotič a Pipíška po 6)

Prievidza: Taylor 20, Belikov 19, Crouch 16, Bolek 5, Milner 4 (Rhodes 4, Chlupis, Kincel, Lukáč a Teličák 0)

TH: 17/13 – 13/9, Fauly: 19 - 19, Trojky: 5 - 7, Rozhodovali: Tomašovič, Margala, Turčin

Povedali po zápase:

Nenad Miloševič, tréner Handlovej: "Gratulujem mojim chlapcom k výkonu v druhom polčase. Prvý polčas sme bránili oveľa menej ako v druhom polčase, a to rozhodlo. Bol to tvrdý zápas, Prievidza má výborný tím. Naše želanie vyhrať bolo väčšie a sme vďační za každé víťazstvo."

Jakub Petráš, hráč Handlovej: "Začiatok zápasu bol pre nás veľmi náročný, začali sme bez energie a Prievidza si spravila náskok, ktorý udržiavala do polčasu. V šatni sme si povedali, čo musíme zmeniť a ako musíme nastúpiť v druhom polčase. Myslím si, že výsledok hovorí za všetko."

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Prvý polčas bol z našej strany super, dodržiavali sme náš plán, bohužiaľ druhý polčas sme odišli strelecky, útočne a aj v obrane. Beriem plnú zodpovednosť za druhý polčas, že sa naši lídri nedokázali presadiť. Gratulujeme Handlovej."

Samuel Kincel, hráč Prievidze: "Vedeli sme, že tento zápas je pre nás a našich fanúšikov veľmi dôležitý. Pripravili sme si nejaké taktické prvky, ktoré sme prvý polčas dodržiavali. Druhý polčas sme vybuchli, Handlová to využila a vďaka tomu vyhrala zápas."

zdroj: basketliga.sk